12 Kasım 2010 Cuma

VJLİK & ATÖLYE: AUDEROSESELAVY (Berlin) Istanbul & Ankara

Workshop
Date: 18th September 2010 Saturday
Place: CerModern / ANKARA
Artists: Aude Françoise (vj), Burcu Gündüz (vj), Bessumi
 (dj)


Fransız video sanatçısı, Paris'te doktora öğrencisi ve Video Jokey Aude Françoise, VJ Auderoseselavy enstalasyonlarını ve projelerini paylaştı. Ardından Mac'te çalışan canlı video performans/VJ programı olan Modul8' ile ilgili atölye çalışması yaptı. Atölyeye ilgi üç senedir ilk kez bu kadar çok oldu. Teşekkürler. Dj Bessumi Türkiye'de ilk ve tek VJ festivali VJ FEST ISTANBUL hakkında bilgi verdi. Vj Vjunk da PC'de ve Mac'de çalışan Resolume Avenue programını anlattı.


Links:
MEDYALAB bir Video/Medya Üretim Laboratuar girişimidir. Ankara’da ses ve görüntü üretimi konusunda yurtiçinden ve yurtdışından gelecek konukların katılımıyla düzenlenecek bir dizi laboratuar-atölye çalışmasının, bir üretim bürosunun çat -ismidir. Üretilen işleri periyodik olarak yayınlanacak bir Videozine yoluyla bağ ms z dolaş m n n sağlanacağ bir dağıtım-gösterim ağ projesidir. Sanat kurumlar art k gösterim, sergi işlevlerinin ötesinde kendi izleyicisini yetiştirme, onu bir üreticiye dönüştürme noktasına sıçramak zorundadır.Sanatsal üretim genel olarak ayrıcalıklı bir sınıf tarafından düşünülmüş ve kurul­muş olan bir üretimi, yani ayrıcalıklısınıf tarafından çoğunluk için düşünülmüşü sür­dürmek istiyor. Medyalab bunun tersine herkes tarafından her­kes için yapılan bir Video/Medya sanatlar üretiminden yanadır ve burada sanatçı çevrenini saran kutsallaştırıl­mış şeylerden sıyrılırken, izleyen de artık Video/Medya sanatlar kendini kurtaracak, Video/Medyanın sanatının ortak yaratıcısı, ortak sorumlusu olacaktır.

Eng:
MEDYALAB is an initiative by the Video/Media Art Production Laboratory. Medyalab is an umbrella name for an office of production, for a series of laboratory-workshops that will be held throughout the year with the participations of guests at home and from abroad. A Videozine will publish the produced work periodically and thus insure circulation. Hence this is also a project of distribution-projection. Artistic production wants to continue a production thought and built by a privileged class, what is thought for the masses by the privileged class. Medyalab on the other hand is advocating a Video/Media art production that is pursued by everybody for everybody. As we are freed from the consecrated things that surround the cinema environment, the audience will also free itself from the passive stance against Video/Media art and will become the co-creator, and responsible of Video/Media art.

Performance
Date: 21th September 2010 Salı
Place: NOPE Pub / ANKARAArtists: DJ  Bessumi, VJ Auderoseselavy & Vjunk 

Workshop
Date: 8th September 2010
Place: AmberPlatform / ISTANBUL
Video Artist: Aude Françoise (vj)
2003'ten beri yapılan festival Visual Berlin bünyesinde olan video sanatçısı ve doktora öğrencisi Aude Francis İstanbul ve Ankara'yı ziyaret ediyor. 8 Eylül'de Amber Platform'da konuşma yapan Aude, Dogzstar'da da DJ Bessumi ile de VJ Performansı sergiledi. Giriş ücretsiz. Teşekkürler Aude!


Eng:
BERLIN/PARIS
Aude François aka Auderoseselavy is a versatile and creative artist, who explores video, performance installation and drawing.Now working between Berlin and Paris, she studied Fine Art in Bologna (Italy) before moving to Paris to study new media. In collaboration with various musicians working on electronic, experimental and acoustic music, Aude is currently preparing several video projects exploring the connections between video, music and performance. As a member of Homemade and Microtruc collectives, she continuously participates to several collaborative projects linking new media, new technologies and moving images. She regularly presents her work on occasion of international festivals around live video and performance.

Web Sites:
Performance 
Date: 8th September 2010 
Place: Dogzstar / ISTANBUL
Artists: Dj Bessumi, Vj Auderoseselavy (BERLIN/PARIS)
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder